6. den – 11. 8. 2009
Torrey - Blanding, Utah; 460 km
A jedeme dál, pokračujeme krásně barevnými a bizardně tvarovanými kaňony a skálami. Projíždíme park Capitol Reef, rekreační oblast Glen Canyon, Hite, následuje mezi červenými kaňony rozlité zelenavé jezero Powell, nenásleduje národní park National Bridges, neboť ke skalnímu mostu „a la Pravčická brána“ je to 15 km pěšky, což je při současných teplotách přes 40 ºC vražedné. Míříme proto rovnou do Monument valley. Příjezd do údolí je současně označen značkami pozor strmé klesání, úzká cesta, vracecí zatáčky, a to vše na štěrkovém povrchu. A že to byla cestička, sjezd se v podstatě rovnal více či méně koordinovanému pádu podél skalní stěny. Krásné monumenty v údolí nám však krkolomný příjezd mnohonásobně vynahradily a tentokrát jsme shlédli i Šťouralův vytoužený Mexican head.