HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Himalaya 2010 - Den 8.

Den 8. – 8. 10. 2010, Váránasí - Gorakhpúr, cca 200 km

Fešné bydlení jsme si plnými doušky užili nejen my, ale i motorky. Ač byl hotel obehnán vysokou zdí a hlídán, kolem zaparkovaných motorek samotných ještě postavili plůtek s výstrahou nedotýkat se a přidělili jim panáčka, který je nejen hlídal, ale i vyleštil.
Motorky jsme tak nechali dopoledne ještě relaxovat a sami si přivstali na vyjížďku lodí po Ganze a prohlídku města Váránasí, které je jedním z nejsvětějších míst v Indii. Všichni jsme byli zvědaví na proslavené gháty, dlouhá schodiště do řeky sloužící k rituálním koupelím a spalování zemřelých. U vody bylo již od rána pěkně živo. Z loďky jsme měli gháty plné lidí jako na dlani. Vedle sebe se myli, vykonávali modlitby, prali prádlo, zapalovali pohřební hranice, plavili dobytek, lovili ze dna drobné a šperky či se koupali, a to vše v kalné vodě Gangy, která sotva tekla a přinášela s sebou nepřeberné množství všeho možného, od různých odpadků až po zbytky nespálených těl.
Po vylodění ještě procházíme městem, které má tak úzké uličky, že se v nich dva chodci sotva vyhnou a přitom je tam ještě na zemi rozložený stánek se zeleninou a vedle stojí kráva.
Po obědě nasedáme na motorky a míříme do Gorakhpúru. Cesta je samá díra, horší než včera. Při každé zastávce máme jako vždy velké publikum přihlížejících. Dojíždíme jak jinak, než za tmy, ovšem západ slunce nad řekou byl krásný.
A pokud jde o hotel, nelze nevzpomenout obrovskou krysu, která přebíhala po zdi baru v mínus druhém patře.


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: