HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

Cesta do Moskvy - 10. den 23.7.07

Moskva – Velikij Novgorod
Najeto 618 km.

Čeká nás dlouhá cesta, a proto vyjíždíme už po osmé hodině. Rusové jedou s námi, aby nás protáhli městem. Silnice v Moskvě jsou naprosto zacpané. Chvíli skáčeme /spíše stojíme/ na okruhu. Potom to Rusové otáčí z okruhu pryč a z města se snažíme dostat přes okolní vesnice. Což o to, nápad to byl dobrý, ale… Ale skoro na konci cesty, před napojením zpět na hlavní silnici na Novgorod něco nově postavili a před cestu dali závoru i s vojákem. Hu! Bylo to překvapení pro všechny. Takže zpět a jinudy. Tahle zkratka-prodlužovačka vyšla zhruba na 100 km. Na dálnici za městem stavíme, abychom se rozloučili. Bylo to moc fajn. Rusové jsou super kamarádi a úžasní hostitelé. Vše měli dobře zorganizované a připravené. Mohli jsme si pobyt v Moskvě prostě jen užívat. A také doplňovat a rozvíjet své jazykové schopnosti. Tak tedy „sabáka, sabáka přátelé“ a jedeme dál.
Silnice celkem fajn, až na kamiony, ale šlo to. Kolem cesty jsou krásné dřevěné chaloupky. Některé "o" jiné "vy" bydlené. Stavíme u benzínky, tankujeme plus bychom zvládli i nějaký oběd, ale už jen obstarat placení benzínu tolika lidmi, je pro obsluhu naprosto neřešitelná situace. Jediné štěstí je, že tu mají chleba a světe div se, i paštiky Hamé. Takže do jedné ruky plátek chleba, do druhé paštiku a rychle pryč. Vydatnější jídlo jsme si pak dali v první hospodě u cesty, kterou jsme potkali. Sborově jsme si dali boršč a byl ňam ňam. V podvečer se u silnice vyklubaly stánky s kouřícími čajovary, kde nabízeli čajové občerstvení. Do Novgorodu přijíždíme kolem deváté večer. GPS nemá mapu města, tak se rozhlížíme, jak najít hotel. Kolem jel nějaký klučina na motorce, tak jsme ho požádali, jestli by nás do hotelu neodvedl. Odvedl a jak rád. Jak nám pak stále opakoval, byl to pro něj neuvěřitelný zážitek, o kterém se mu ani ve snu nezdálo – jel v čele průvodu Harleyů. Jen jsem dojeli k hotelu, začal to ihned telefonovat všem svým kamarádům, machr. Jestli bude kandidovat, určitě se stane starostou celé oblasti.
Hotýlek fajn, zrovna prochází rekonstrukcí, takže něco bylo velice retro ve stylu Jubilejnaja a něco už hezky nové. Také jsme se dozvěděli, že v opačném směru, ze St. Petěrburku do Moskvy, jedou v současné době na bavorácích Jeremy Irons a Denis Hopper. Hm. Jo a Nikola, který se sám vrací zpět do Prahy, před Kaunasem píchnul přední kolo.


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: