HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

13 - Deník expedice po cestě cest ROUTE 66

8.10.2004 Santa Fe - Gallup
Účastníci nočního mecheche se všichni dostavili na snídani včas. Plánovaný odjezd na devátou hodinu zdržela o něco prohlídka doktorovy motorky po tom včerejším pádu. Míříme na Abuquerque. Cestou vidíme opět létající balon. Místní slavnosti. Přelétají nad námi nízko dvě stíhačky. Je krásné počasí a vidět je hodně daleko. Kolem je nízká suchá tráva. Zastávka u mostu na původní Route 66, který je nejdelším ocelovým jednoobloukovým mostem na této trase. Podél cest je tu spousta křížků, které jsou ozdobeny papírovými kytičkami. Všude kolem placaté stolové hory s pruhovaným červeným kamením. Sem tam to vypadá jako veliké cihly. Opět jsme potkali dlouhé vlaky. Jeden s třemi lokomotivami táhl 127 kamionových přívěsů.
Míříme do indiánské vesnice Sky City, která je zde již od 12. století. Nádherný výhled do krajiny, monumenty v dáli. Jen to stádo bizonů se nepřehnalo. Nápisy, že se zde nesmí natáčet na kameru. Od zachvíle i zákaz focení. Přijedeme k registru a ejhle, poslední prohlídka dnes byla ve 12h. Vysíláme Horečku (normálně prodá i ekymákovi ledničku), ale nepovedlo se. Mají prý zítra nějaký svátek. Pohledy nás z parkoviště vyhánějí. Dáme sváču, chvíli zevlujeme a jedeme zpět. Několik motorek už má jen málo benzínu. Naštěstí všechny k pumpě dojely. Tam i indiánský souvenir shop, ale korálky made in China. No toto…
Projíždíme kolem černých vyvřelin, jedeme kráterem. Zajímavé. Další zastávka v Indiánském giftshopu, na který byla reklama už asi 20 mil. Lákala i na čistoskvoucí záchody. Tak jsme to šli okouknout. Mlsně šmejdíme po stříbrných špercích s tyrkysy. Pokory si koupili indiánské zdobené kopí. Kluci kupovali dětem čelenky a šípy.
Konečná zastávka Galloup. Bydlíme ve stylovém hotelu El Rancho. Je to základna pro filmové štáby. A bydlelo tu spousta filmových hvězd. Krásné lobby. Výtah obsluhuje recepční. Navajo tea. Na sedmou jdeme na večeři. Julka přišla vyvalená, že si venku povídala s nějakými lidmi, kteří měli dříve také Harleye a ten pán jí pak dal stříbrný náramek. Jsou z Texasu a pracují se stříbrem a tyrkysy. Pak Julka vtipkovala, že ještě chvíli a má šperky na dárky. Hu, za chvíli lidi přišli znovu a dali jí náhrdelník s horou tyrkysů. Potom Horečkovi pásek. Byl jetej, tedy s oblibou nošenej. Z bizoní kůže a spona z patron, které sám vystřílel. Tak to už je trochu divné. Moc osobní. Až se začaly Horečky bát. Filip je označil za upíry a jal se shánět česnek. Horečka v tom vidí Manitouovu mstu. Hlavně s nimi nikam nechodit, neb mají truck. Půjdou společně do baru a uvidí se. Snad přežijí, držme palce a dubové kolíky.
Před hotelem taky málem sejmuli Nikolovi motorku. Babča couvala a nekoukala dozadu. Už začala tu motorku naklánět. Jirka jí bušil do kapoty. Popojela a opět, no naštěstí se nic nestalo. Kdybychom tam nebyli, tak motorky padaj jak domino. Nejlepší však bylo to, že babča byla asi stoletá a tak malinka, že nebyla v aute skoro vidět..

Počasí bylo fajn, teplo, pouze boční vitr, cca 18 St.
Najeto 398 km.Strana: 1 2 3 Další


Za chvíli se vyráží!
Za chvíli se vyráží!
Foto Jany před cestou
Foto Jany před cestou
Jindra alias
Jindra alias
Dobrá nálada, dobré počasí
Dobrá nálada, dobré počasí
Otec zakladatel u svého stroje
Otec zakladatel u svého stroje
Pohoda Horeček
Pohoda Horeček
Novej držák na vodu
Novej držák na vodu
A jedem k Apačům
A jedem k Apačům
R 66 jde vedle nové dálnice
R 66 jde vedle nové dálnice
Zase jeden z původních mostů Rote 66
Zase jeden z původních mostů Rote 66
Lálinovo zátiší
Lálinovo zátiší
Jindrové při odpočinku
Jindrové při odpočinku
Kde si lehnu tam jsem doma
Kde si lehnu tam jsem doma
Marcela asi odjede sama
Marcela asi odjede sama
Karel
Karel


2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: