HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Historie klubuAkceVzkazyRoute 66Route66USA 06USA 06MOSKVA 07MOSKVA 07Kontakt

15 - Deník expedice po cestě cest ROUTE 66

10.10.2004 Flagstaff - Williams
Dobrá snídaně v hotelu. Balíme na cestu. Boďa se dal zase do řeči s nějakými lidmi. Jsou z Corvetového klubu a byli se podívat v Abuquerque na létací balony. Teď se vrací zpět do Californie. Asi jsou to ty Corvety co jsme už cestou viděli. Měl na SPZ Chaaaaz to je jeho přezdívka, jmenuje se Charels. Loučíme se a jedeme dál. Dnes míříme do Grand Canyonu. Je zamračeno. Překvapení hned po ránu. Lálinovi svítí motorka. Jehličnaté stromy kolem. Černá láva. Blížíme se ke GC, pruhované oranžové pukliny a propasti.
Grand Canyon National Park. Obsypané jalovce. Statné stromy. Dost staré. Vstupné + mapička. Indiáni tu něco sbírají pod stromy podél cest. Jedeme na vyhlídku. Je zamračeno a mlha. Kaňon je velikánský a nádherný. Začalo pršet. Motorky jedou napřed do Canyon Village, sejdeme se tam a uvidíme zda nepřestane pršet. Čekáme na Horečky. Pak jedem. Vrtá nám hlavou, co to tam indiáni pod stromy hledají. Zastavujeme a ptáme se. Jsou to piniové oříšky. Ha. Sbírají to jak my borůvky. Vzaly jsem si každá tři pro štěstí. Pak jsem si utrhly i šišky. Krásně voní. Ty oříšky jsou semínka ze šišek. Stavíme si na vyhlídkách. Jasný výhled ale není. Nebojácný krkavec zobal co mu Julka házela.
Ta village je docela daleko. Do village jsme nakonec dorazili, ale oni nikde. Chtěli jsme jim volat, ale není signál. Studujeme mapu. Pak jsme je náhodou našli u marketu. Dali jsme si tam něco k jídlu.
Vyjíždíme za Allainem. Najednou na nás troubí Martin, že jedeme na druhou stranu. Aha. Myslely jsme, že jede Karel, Julka na něj volá a on mává a ukazuje ať jedem. Až na to, že to nebyl Karel, ale nějaký Němec na Glajdě.
Míříme do IMAX kina na 2D film o Grand Canyonu. Musíme popoběhnout, protože film začíná asi za 2 minutky. Bylo to super. Krásné záběry. Všem se moc líbilo. Stále prší.
Míříme do Williamsu. Cestou stavíme u idniánských suvenýrů. Stříbrné šperky. Konečně něco co není made in China. Aspoň to tak vypadá. Williams, je město jako ty předešlé. Jedna main street a tři řady domků od ní. Kolem hotelu to vypadá dost opuštěně. Vedle je pumpa s vrakama a kolem lesy. A taky to vypadá, že máme jen 6 rezervací. Recepční pracuje v hotelu teprve půl hodiny. Ale vše vyřešeno a stěhujeme se dovnitř. Ptali jsme se jestli tu jsou nějaké restaurace. Tak to věděl. Namaloval nám dokonce plánek.
Na sedmou vyrážíme. Nejprve zkoušíme steak house s live music. Hm, hotelový restaurant s jednomuzikantem. Otáčíme to zpět k americké domácí restauraci. Jůů, je to jak u babičky. Nám se tam líbí, ale chlapi ohrnují nos. Jdeme jinam. Naproti je mexická restaurace, tam je moc dlouhá fronta. Jdeme kolem bloku, ale nic. Je zima. Tak nasedáme to auta, že zkusíme ten hotelový steakhouse. Hrůza. Nakonec skončíme u McDonalda. Raději jdeme na kutě. Ti co se vrátili z té mexické restaurace reptali, že dlouho čekali a jídlo za nic nestálo. Tak jsme to asi přece jen vyhmátli.
Silnice celou cestu byla pěkná a jelo se skvěle. Pouze asi hodinu z cesty pršelo a zažili jsme něco co nikdo nečekal. Začalo sněžit. Na motorku nic moc. Sníh však hned mizel. I tak to bylo moc pěkný. Cestou potkáváme moc motorek a to i mimo USA. Dnes jsme potkali italy a francouze a v GC němce. Při rozhovorech s američanama jim pořád nejde na mysl, že jsme až z Československa a na vlastních motorkách. Všichni se diví kolik nás je. Za cestu jsme nepotkali žádnou skupinu motorek, která by byla tak velká. Je přijemné zdravení s ostatními motorkáři. Nejvyšší bod dnes 2268m u GC.

Počasí, zima, místy déšť, cca 12 st., dokonce sněžilo
Najeto 280 Km


Strana: 1 2 3 Další


Další hotel ,další den
Další hotel ,další den
Ještě v klidu
Ještě v klidu
Peřinky dolů
Peřinky dolů
Nablískat, pohladit
Nablískat, pohladit
No nesměj se mi
No nesměj se mi
Taky nadšenci, ale pro změnu do corvet
Taky nadšenci, ale pro změnu do corvet
Filip, určitě první čech, který přejel celou ROUTE 66 na Buellu koupeném v Česku
Filip, určitě první čech, který přejel celou ROUTE 66 na Buellu koupeném v Česku
Co se to děje doma?
Co se to děje doma?
Nedospalá Kačka
Nedospalá Kačka
Doutník i po ránu!
Doutník i po ránu!
Nablískat přední okno a jedem
Nablískat přední okno a jedem
Už na cestě
Už na cestě
Cesta k GC
Cesta k GC
Začínáme stoupat
Začínáme stoupat
Začíná se otevírat GC
Začíná se otevírat GC


2004 HARLEY OWNERS GROUP TROJA CHAPTER
Reklama: